Клинтон: Посакуваме силна Русија, тоа е добро за Светот!

Поранешниот државен секретар на САД, Хилари Клинтон, ќе се глуми себеси во политичката драма „Госпоѓа државен секретар“, објави „Си-би-ес“. Освен Клинтон, во ...
| | веќе видена | слични

Бившите државни секретари на САД Хилари Клинтон, Медлин Олбрајт и Колн Пауел, ќе се појават оваа есен во премиерна епизода од петата сезона на американската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 46 | | | веќе видена

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претставник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи „Фејсбук“ и „Јутуб“, бидејќи емитувале ...
сите 130 | | | веќе видена

Ако не помине законот со кој ќе се реши статусот и ќе се продолжи работата на Специјалното јавно обвинителство се зголемува можноста земјава во јуни да не ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 98 | | | веќе видена

Денеска времето во Република Македонија ќе биде променливо облачно, попладне во западните делови со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува ...
сите 165 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клинтон: Посакуваме силна Русија, тоа е добро за Светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: