Годишен концерт на балетското студио „Бах“

Балетското студио „Бах“ го одржа својот годишен концерт „Бах шоу“. Годинава по 12-ти пат, уживавме во танцовите точки што ги подготвија сите членови, од најмали до најголеми, од 3 до 19 години, на чело со нивниот кореограф Тања Мојсоска. Најголемо внимание привлече кореодрамата „Македонски идол“. Водител на манифестацијата беше Иванна Хаџиевска, а како гости настапија Бијонд Паркур, битбоксерите Боби и Момир, Првиот македонски идол Иван Раденов и Билјана Ѓошева. Одлично сработениот 12-ти годишен концерт го прославија на афтер парти и ветија уште поголеми изненадувања догодина, кога Балетското студио „Бах“ ќе слави 18 години постоење.
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 356 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 116 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годишен концерт на балетското студио „Бах“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: