Sport Bar и Sport muesli – за врвни физички перформанси

“Виталиа процени дека е вистинско време на своите потрошувачи да им понуди протеинска иновација, формулирана од здрави и природни ингридиенти, која ќе допринесе за зголемување на физичките перформанси. Нашите потрошувачи се секогаш во центарот на вниманието, а новата здрава SPORT протеинска линија на Виталиа е поддршка во нивната определба на најздрав начин да ги постигнат посакуваните врвни резултати, изјави г-ѓа Искра Ветаџокоска Муцунска, ко-сопственик на Виталиа. Истражувањата покажуваат дека бројот на физичко-активните лица кои размислуваат во насока на менаџирање на својата тежина секојдневно се зголемува. Истовремено се зголемува и свесноста за здрави прехранбени навики кое наметнува потреба од наменски здрави продукти за надополнување на енергијата кои се нутритивно богати и кои ги следат трендовите во исхраната.Диеталните влакна и протеините се потврдени состојки во креирањето на ситост и градењето на мускулна маса. Токму затоа Виталиа ја создаде новата линија Sport Bar и Sport muesli – ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Компанијата "Виталиа" која долги години се грижи за здравјето на македонските граѓани, отсега со своите производи го освојува и далечниот бразилски пазар. Од неодамна повеќе од 30 производи под брендот "Виталиа" се достапни во Бразил, и тоа позиционирани на полиците на премиум супермаркетите, во категоријата на здрава и функционална храна. - Извозот во Бразил за нас е огромен успех кон освојување на нови пазари. Вклучувајќи ја и оваа јужноамериканска држава, производите на Виталиа" се достапни во 31 земја ширум светот. Ова е уште една потврда дека Виталиа" создава врвни производи според светски стандарди препознатливи со својот квалитет и оригиналност. Отсега и темпераментните Бразилци ќе можат да уживаат во бенефитите и вкусот на македонскиот продукт со предзнак здраво - велат од "Виталиа".
| | веќе видена | слични
11 копии

Истражувањата покажуваат дека бројот на физичко-активните лица кои размислуваат во насока на менаџирање на својата тежина секојдневно се зголемува. Истовремено се зголемува и свесноста за здрави прехранбени навики кое наметнува потреба од наменски здрави продукти за надополнување на енергијата кои се нутритивно богати и кои ги следат трендовите во исхраната. Диеталните влакна и протеините се потврдени состојки во креирањето на ситост и градењето на мускулна маса. Токму затоа Виталиа ја создаде новата линија Sport Bar и Sport muesli – единствениот протеински бар и мусли на пазарот кои нудат богата содржина на нутриенти специјално дизајнирани за спортски активните лица. Како извор на протеини, јагленохидрати и масти, ги задоволуваат потребите за брзо ослободување на енергија и постигнување на оптимална телесна тежина. Sport Bar е понуден во две варијани и тоа посен и регуларен, при што потрошувачите можат да изберат два вкуса: ананас и чоколадо. Протеинскиот состав е извонредно богат во просек 20г во 60г бар ...
| | веќе видена | слични

„Виталија“ ја промовира новата линија „спорт бар“ и „спорт мусли“, производи кои нудат богата содржина на нутриенти специјално дизајнирани за спортски активните лица. „Спорт бар“ го има во две варијанти, и тоа посен и регуларен, при што потрошувачите можат да изберат два вкуса: ананас и чоколадо. Протеинскиот состав е извонредно богат, во просек 20 грама во 60 грама бар (или 30 отсто протеини). Оригиналноста на продуктот е и во содржината на суперхрана и тоа киноа и хељда, кои дополнително ја зајакнуваат нутритивната вредност на продуктите. За оние кои сакаат протеински оброк во форма на мусли, „Виталија“ го разви „спорт кранчи мусли“ со вкус на кокос и темно чоколадо, кое ги има истите важни атрибути како и „спорт баровите“. „’Виталија’ процени дека е вистинско време на своите потрошувачи да им понуди протеинска иновација, формулирана од здрави и природни ингридиенти, која ќе придонесе за зголемување на физичките перформанси. Новата здрава спортска протеинска линија на ’Виталија’ е поддршка во определбата ...
| | веќе видена | слични

Диеталните влакна и протеините се потврдени состојки во креирањето ситост и градењето мускулна маса. Токму затоа, Виталиа на пазарот ја нуди новата линија Спорт бар и Спорт мусли, единствениот протеински бар и мусли на пазарот кои нудат богата содржина на нутриенти специјално дизајнирани за спортски активните лица. Како извор на протеини, јаглехидрати и масти, ги задоволуваат потребите за брзо ослободување на енергија и постигнување на оптимална телесна тежина. Спорт бар е понуден во две варијанти и тоа посен и регуларен, при што потрошувачите можат да изберат два вкуса: ананас и чоколадо. Протеинскиот состав е извонредно богат, во просек 20 г во 60 г бар (или 30% протеини). Оригиналноста на продуктот е и во содржината на суперхрана и тоа киноа и хељда, кои дополнително ја зајакнуваат нутритивната вредност на продуктите. За оние кои сакаат протеински оброк во форма на мусли Виталиа го разви Спорт кранчи мусли со вкус на кокос и темно чоколадо, кое ги има истите важни атрибути како и Спорт баровите. Виталиа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 207 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 177 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 266 | | | веќе видена

Попладнево започна средбата помеѓу политичките лидери од владината коалиција - Зоран Заев и Али Ахмети во Клубот на пратеници околу можноста да се изнајде ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Sport Bar и Sport muesli – за врвни физички перформанси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: