Фрлена бомба пред училиште и градинка


Силна експлозија утрово го потресе хрватскиот град Дубровник околу 3 часот пред една градинка, објавија локалните медиуми. Возило „опел вектра“ со дубровачки регистарски ознаки е целосно уништено, а ветробранското стакло на автомобилот летало 40 метри. Се смета дека станува збор за пресметка меѓу навивачите на „Торцида“ и „Бед блу бојс“. Сопственикот на автомобилот, кој инаку е припадник на навивачката група „Бед блу бојс“, вели дека и претходно му фрлиле слично пиротехничко средство во неговиот дом.
| | веќе видена | слични

Останато

Официјален документ, записник од сведочењето на бизнисменот Орце Камчев кога тој го пријави рекетирањето од Бојан Јовановски, излезе во јавноста. Се работи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 282 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 189 | | | веќе видена

Не ќе може да продолжат да се водат истрагите за „Империја“, кај што првоосомничен е бизнисменот Орце Камчев кој ја пријави Специјалната обвинителка Катица ...
сите 373 | | | веќе видена

 Месеците на Илинденска бб. им се избројани, криминалите разоткриени и знаат дека сите до еден ќе одговараат за своите злодела. Најавите за тужби за новинари, ...
сите 314 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрлена бомба пред училиште и градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: