Филмска проекција на израелскиот кандидат за претстојните Оскари во Кинотека

Во рамките на „Неделата на современиот израелски филм“, вечерва ( 6 декември), во Кинотека на Македонија со почеток од 20 часот ќе се одржи филмска проекција ...
| | веќе видена | слични

Во Кинотека на Македонија од 3 до 7 декември ќе се одржи Недела на современиот израелски филм во рамките на кој ќе бидат прикажани шест остварувања. Публиката ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 98 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 228 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 323 | | | веќе видена

Република Македонија не била во поголема правна провалија од осамостојувањето до денес. Црнилото во кое е втурната државата резултира со Кацарска судство и ...
сите 239 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 214 | | | веќе видена

Убеден сум дека преку инклузивниот процес, со внесување на сите одржливи сугестии, Република Македонија може да обезбеди двотретинско мнозинство во парламентот ...
сите 285 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмска проекција на израелскиот кандидат за претстојните Оскари во Кинотека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: