Филипов: Мала веројатност Меркел да даде зелено светло пред есен за Македонија


3 копии

Недоумиците во Брисел и во главните градови на локомотивите на Европската унија може да предизвикаат нова политичка криза во Македонија. Заев веќе се пожали ...
| | веќе видена | слични

За кои сценарија Меркел ќе даде зелено светло на премиерот Заев кој денеска отпатува во Берлин за уште еднаш да побара поддршка од германската канцеларка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако Северна Македонија не добие датум за преговори со ЕУ ова лето, се заканува пропаѓање на досега единствениот позитивен и европски модел на Балкан, пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Зидојче цајтунг“ објави дека германската канцеларка Ангела Меркел се произнесла против идејата Македонија ова лето да добие Датум за преговори со Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Дека Меркел го менува курсот кон земјава, за што вчера жестоко беше нападната и во Бундестагот, денеска потврдува и веста на угледниот „Зиддојче Цајтунг“, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој доби политички азил во Унгарија, денеска повторно беше пречекан од унгарски новинари во Будимпешта. „Се ...
| | веќе видена | слични

Недоразбирањата во германската влада околу Македонија и поделбите во Брисел дали одлуката за датум да се носи во пакет со Албанија или според заслуги, сега ...
| | веќе видена | слични
16 копии
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 107 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Потребен ни е политички дијалог и потребно ни е помирување дома, без разлика на политичките интереси на различните партии, за големите прашања кои се од ...
сите 74 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипов: Мала веројатност Меркел да даде зелено светло пред есен за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: