Ферари се потсмева со Ред Бул

Ергелата од Маранело упати контра напад врз најгласните критикувачи на гумите употребени во трката за Големата награда на Шпанија, иако избегна да го именува тимот Ред Бул. На својот веб сајт, каде што италијанскиот тим објавува прес соопштенија, повремено се појавува и колумна потпишана со „The Horse Whisperer“, па токму во неа се наведени неколку други примери од богатата историја на „црното коњче“. - Срамно е што овие влијателни души беа молчаливи пред две години, кога на истата патека Каталуња, но и на онаа во Истанбул, пет од шесте возачи на подиумот имаа идентичен број на застанувања во боксот колку што имаа сега Алонсо и Маса. Нема ништо ново во победувањето на трка со правење на повеќе пит стопови, дури и со бришење на оние кои се во променливи временски околности. Некој ќе се сети на 2004 година, кога Михаел Шумахер го освои француското гран при менувајќи ја стратегијата од три на четири застанаувања. Тоа беше клуч кој му овозможи на повеќекратниот светски првак да излезе пред возачот на Рено, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ферари се потсмева со Ред Бул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: