Делови од Ѓорче Петров и Сопиште,утре без струја

Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат дел од корисниците на улица „Исаија Мажовски“, во општина Ѓорче Петров. Од 11:30 до 12,30 часот без струја ќе биде дел од село Пекљане,a од 09:00 до 15:00 часот дел од село Орман, во општина Ѓорче Петров. Oд 09:00 до 10:00 часот без струја ќе биде дел од улица „Мечкин Камен“, во општина Ѓорче Петров. Без електричен напон од 09:00 до 12:00 часот ќе биде улица 23 во село Сопиште, од општина Сопиште.
| | веќе видена | слични
11 копии

Како продолжение на многугодишната традиција и годинава ЕВН Македонија ги посвети празничните денови на дарување подароци за социјално ранливите граѓани. Во последните денови на 2017г., ЕВН реализираше соработка за добротворни цели со Македонската православна црква и Исламската верска заедница. Преку горенаведените субјекти ЕВН Македонија донираше пакети со прехранбени продукти и поголема количина намирници за подготвување на храна. Пакетите беа распределени низ цела Македонија, до оние семејства на кои им се најпотребни, а донираните намирници ќе бидат искористени за приготвување на топли оброци во народната кујна „Св. апостоли Петар и Павле” во Ѓорче Петров. Ова е само дел од акциите кои ЕВН Македонија како општествено одговорна компанија ги практикува секоја година. Претходно, ЕВН донираше и во Црвениот Крст на РМ, Заводот за рехабилитација на деца и младинци – Бутел, а исто така донираше и пакети за најмалите од општина Арачиново. Со ова се достигна вкупна бројка од 800 донирани пакети. Новогодишните ...
| | веќе видена | слични

Во последните денови  на оваа година евн реализираше соработка за добротворни цели со македонската православна црква и исламската верска заедница. Донираше пакети со прехранбени продукти и поголема количина намирници за подготвување на храна. Пакетите беа распределени низ цела Македонија, до оние семејства на кои им се најпотребни, а донираните намирници ќе бидат искористени за приготвување на топли оброци во народната кујна „Св. Апостоли Петар и Павле” во Ѓорче Петров.
| | веќе видена | слични
10 копии

Корисниците од селото Љубош, како и корисниците лоцирани на пат за село Количани и на стариот пат од Драчево кон село Батинци, сите стопански и нестопански објекти на патот за Батинци, објектите на фирмите Зинес, Беровиќ Бетон и Златна Рака утре од 8:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Во периодот од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Кичевска“ и „Манчу Матак“ во општина Ѓорче Петров. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради закажани технички зафати од 9:00 – 10:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите на улица Мечкин Камен, од 9:00 – 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците на улица Исаија Мажовски во Ѓорче Петров. Во периодот од 9:00 – 12:00 часот без струја исто така ќе останат жителите на улицата„ 23“ во с.Сопиште. Од 11:30 – 12:30 часот дел од с.Пекљане во Ѓорче Петров и од 9:00 – 15:00 часот дел од с. Орман исто така од Ѓорче Петров.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го одбележа Норт Дам кој што настрада во катастрофалниот пожар.Пчели ,кои ги имало околу 180.000 и кои што живееле на покривот на катедралата ...
сите 728 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 253 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 116 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 71 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делови од Ѓорче Петров и Сопиште,утре без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: