Скопјанец со скршена вилица во расправија на паркинг

Скопје - На 29.06.2011 година, во 19,07 часот, во Скопје на ул. „Адолф Циборовски„, откако М.И. (30) од Скопје се обидел да се паркира со неговото ПМВ, настанала расправија со непознато лице кое било паркирано со ПМВ. Притоа лицето физички го нападнало М.И., удирајќи го со тупаници во пределот на главата. На М.И. му е укажана лекраска помош во Ургентен Центар каде е констатирана тешка телесна повреда, скршеница на вилица и истиот е задржан на лекување. Се преземаат мерки за пронаѓање на лицето и расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Со скршен нос и со скршена вилица заврши завчеравечер триесетгодишниот М.И. од Скопје, кој бил натепан од непознато лице откако двајцата се скарале кој да го паркира автомобилот на слободното паркинг-место на улицата Адолф Циборовски Во вторникот, околу 19 часот, М.И. го запрел своето возило и се обидел да се паркира. Истото место го забележал и другиот возач, па и тој запрел со автомобилот. Настанала расправија меѓу двајцата кој прв го видел паркинг-местото и кој има право на него. Притоа непознатото лице со тупаници му се нафрлило на М.И. и го турнал на земја. Повредениот е пренесен во болница и е задржан на лекување. Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Скопјанец завчера завршил во Ургентниот центар со скршена вилица откако влетал во расправија за паркинг-место. По неколку разменети грди зборови М.И. (30) и неговиот соперник си размениле по неколку тупаници, а тој го извлекол подебелеиот крај и морал да побара лекарска помош. Од скопската полиција информираат дека инцидентот се случил околу 19 часот на улицата Адолф Циберовски". Оттаму додаваат дека засега не е познат идентитетот на другиот учесник во тепачката.
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 239 | | | веќе видена

За да се најде и усогласи консензуален кандидат, лидерот на СДСМ Зоран Заев завчера и вчера имаше одделни разговори со лидерите на три партии на Албанците – ...
сите 225 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 161 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 257 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 214 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец со скршена вилица во расправија на паркинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: