Експлозија во познато грчко летувалиште: Бомба во седиштето на голем број компании

Експлозијата што се случи во Пиреја ова утро, предизвика голема материјална штета на зградата на која беше фрлена бомбата. Автомобил застана пред зградата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 106 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 217 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експлозија во познато грчко летувалиште: Бомба во седиштето на голем број компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: