Eксперти бараат електрични возила за стариот дел на Охрид, летово ќе се вози по старо

Повеќе заклучоци за летното одвивање на сообраќајот во стариот дел на Охрид беа предложени на трибината што пред два дена се одржа во Охрид, но впечаток е ...
| | веќе видена | слични

Дали првиот наплив на туристи ќе го блокира главниот туристички центар и ќе предзивика сообраќаен хаос Пред почетокот на туристичката сезона Охрид со нов ...
| | веќе видена | слични

Трибината за режимот на сообраќај во стариот дел на Охрид ја наполна големата општинска сала. Жителите на Стар Град пред Градоначалникот Константин ...
| | веќе видена | слични

На улицата вчера попладне е нападнат 23 годишен охриѓанец. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека „ на осми овој месец, околу 17.30 часот, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 55 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Eксперти бараат електрични возила за стариот дел на Охрид, летово ќе се вози по старо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: