Едвард Лир, личниот учител на кралицата Викторија, прв направил патепиписи и цртежи од Битола и Охрид


Во Британската историја тој ќе остане запомнат како човекот кој го открил талентот за сликање на Кралицата Викторија која под негово менторство го изучувала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи во изминатиот период особено актуелни беа фотографиите од медицинските установи, условите во кои се работи во нив и низата негативни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Битолскиот камерен оркестар“ кој во изминативе неколку години ја воодушевува публиката со своите „Рок симфонии“ , а приреди вистински спектакл со филмската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Останато

Додека Македонија се бореше со големи пожари низ целата територија, а во Гостиварско се појави епидемија од кои двајца загинаа, министрите во Владата на СДСМ ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 288 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 46 | | | веќе видена

-Ете, што ти е промена! Под бившиот режим се протестираше во име на жртвата, сега во одбрана на полицаецот!, напиша Ванковска на својот Фејсбук профил. На 11 ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едвард Лир, личниот учител на кралицата Викторија, прв направил патепиписи и цртежи од Битола и Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: