Два пати е зголемено земјоделското осигурување: Колку премии се исплатени на сметките на земјоделците


Се зголемила ли свеста кај земјоделците за осигурување на своите посеви. Новите временски непогоди уништија дел од овоштарските насади, но податоците од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Макпетрол“ го доби тендерот на Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството (АФПЗРР) за обезбедување „зелена нафта“ на земјодлеците. На тендерот, како ...
| | веќе видена | слични

Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој го објави името на економскиот оператор кој го добил тендeрот за набавка на „зелена нафта“ ...
| | веќе видена | слични

За разлика од земјите на ЕУ каде дури 40 отсто од земјоделската дејност оди преку земјоделските задруги, во државава нивниот број е мал и бавно се развиваат. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
сите 211 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 327 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 145 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два пати е зголемено земјоделското осигурување: Колку премии се исплатени на сметките на земјоделците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: