Друштвото на писателите на Македонија ќе ги претстави 13-те нови членови

4 копии
3 копии
6 копии

Друштвото на писатели на Македонија го прошири членството со нови 13 автори. Новите членови се избрани на јавниот повик за проширување на членството на ДПМ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 201 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 244 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Друштвото на писателите на Македонија ќе ги претстави 13-те нови членови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: