Нова студија: Диносаурусите не исчезнале поради удар од астероид!

Во една нова студија спроведена од страна на Универзитетот Сани во Њу Јорк, двајца експерти од истиот универзитет ги опишале факторите кои претставувале закана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 77 | | | веќе видена

Продолжува максималниот ефект на ракометарите на Вардар на средбите со шведски Кристијанштад, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ црвено-црните триумфираа со ...
сите 152 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова студија: Диносаурусите не исчезнале поради удар од астероид!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: