CodeWell со нова надоградба на Mk Reader – додаден iDroid.mk како извор

За време на своето едногодишно постоење, македонската стартап фирма CodeWell има издадено повеќе апликации за Android. Една од нив е и Mk Reader кој претставува RSS читач на вести и статии од неколку познати македонски портали. Во најновата верзија, која беше издадена еден ден по нивниот прв родеден, како извор е додаден и iDrod.mk . Оваа верзија го има истиот редизајниран интерфејс од предходната верзија вклучувајќи го кружното стартно мени за едноставно бирање на извор. Овозможена е и едноставна навигација низ порталите со едноставно навалување на мобилниот уред на страна. По избирањето на посакуваниот портал, Mk Reader нуди наслов и краток почетен текст од најновите статии. За читање на целата вест треба да се кликне на копчето “повeќе” кое ќе ве пренасочи директно кон статијата на интернет прелистувач. Освен iDroid.mk, извори во Mk Reader се и следниве портали: time.mk, on.net.mk, mnogoo.mk, tocka.com.mk, it.com.mk, karmakasha.mk, vicoteka.mk, zazabava.com, idividi.com.mk, kajgana.com и crnobelo.com ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 65 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 100 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

CodeWell со нова надоградба на Mk Reader – додаден iDroid.mk како извор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: