Четири начини да се спасите од влага и мувла во вашиот дом

4 копии

Влага и мувла во домот, се најголем кошмар на секое семејство, но постојат природни и лесни наини да се спасите од нив, еве неколку: Влага и мувла во домот, се најголем кошмар на секое семејство, но постојат природни и лесни наини да се спасите од нив, еве неколку:Масло од чајно дрвоВо шишенце измашајте 450 милилитри вода и две лажици масло од чајно дрво, добро помшајте и испрскајтре на зафатеното место. Не пребришувајте со крпа туку оставете да отстои. Треба да знаете дека мирисот е прлично интензивен и ч се задржи во вашиот дом неколку дена, па најдобр е да го направте тоа пред да одите некаде на неколку дена.Алкохолен оцетСтавете во шишенце и попрскајте на зафатената област и оставете да отстои. За да не ви мириса оветот може да ставите и неколку капки етерично масло или лимон.Сода бикарбонаТаа сама по себе е одлична за чистење, помешајте со вода или оцет и со крпа исчистете ја мувлата.Семки од грејпфрутВо 450 мл вода додадете 20 капки масло од семки од грејпфрут, промешајте и испрскате. Нека ...
| | веќе видена | слични

Дали еднократното користење или користењето со денови на иста крпа е во ред... Научник од њујоршката болница Ленокс Хил,Кери Петерсон со позанимава со темата за користење на иста крпа што предизвика конфузија кај многумина.Таа објасни дека иста крпа може да се употреби три до четири пати.По употребата крпата треба целосно да се прошири за да се исуши,а не само да се закачи. Ако може треба да се вклучи и вентилација во бањата,бидејќи така за време на туширањето ќе се намали количината на влага која се задржува.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека сака да ја подели наградата што ја доби во Минхен со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири начини да се спасите од влага и мувла во вашиот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: