Casey Neistat ја претстави апликацијата за споделување на кратки видеа – Beme


Casey Neistat е моментално еден од најжешките креатори на кратки видеа на YouTube. Тој ја започна својата професионална кариера уште во 2003 со своето видео iPod’s Dirty Secret кое беше прегледано преку 6 милиони пати на различни медиуми, 2 години пред постоењето на YouTube. Пред околу 3 месеци, Casey се стави на мисија и започна на неговиот канал да објавува по едно кратко видео секој ден. Овие видеа беа фокусирани на интересните случувања од неговиот секојдневен живот, и за брзо време со нив тој се вивна во листата на славните на YouTube. Во неговите видеа Casey честопати ја спомнуваше неговата нова компанија, но сите детали ги држеше во тајност. Ова уште толку ги заинтригира неговите гледачи и сите со нетрпение чекаа да излезе ново видео каде што можеби Casey ќе објави уште ја информација за новиот проект. Во вчерашното видео се деси токму тоа. Casey ги објави сите детали за неговата нова компанија и апликацијата која тој и неговиот тим ја работеле во изминатата година. Beme (се чита бим / beam), е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 188 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 184 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 64 | | | веќе видена

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан. Од ЈП Македонија пат информираат дека забраната е ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 202 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на Нова Демократија Киријакос Мицотакис се откажа од барањето за гласање недоверба на владата на Ципрас. Партијата најавуваше дека на секој начин ќе се ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Casey Neistat ја претстави апликацијата за споделување на кратки видеа – Beme

Од:
До кого (е-маил):
Порака: