Брза пита со сирење од само три кори – совршено кога ќе ви остане материјал по готвењето


Ако правевте нешто со кори за пита и ви останаа само неколку, тогаш направете еден специјалитет. 3 кори за пита 200 гр. сирење сол Се става кора на работна ...
| | веќе видена | слични

Ако имате и вие проблем со спиењето, тешко заспивате, или пак се будите во текот на ноќта, тогаш употребете мал трик од кујната. Се што ви треба за да ве ...
| | веќе видена | слични

Триглицеридите се штетни масти кои ги има во крвта. Високото ниво доведува доризик од кардиоваскуларни болести, а медот помага да се смали нивото.Доволно е ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: 200 грама тестенини 200-300 грама мелено месо 1 главица кромид 2 чешниња лук масло зачин сол црвен пипер 2 јајца 200 грама кисела павлака ...
| | веќе видена | слични

Витаминот Б12 е многу важен и помага за многу состојби, а ако ви недостига во телото, доведува до проблеми. Недостатокот води до слабост, не можност за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 579 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брза пита со сирење од само три кори – совршено кога ќе ви остане материјал по готвењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: