Германските популисти предлагаат забрана за Хезболах

4 копии

Британските разузнавачки агенции заплениле тони експлозивни материјали поврзани со либанската милитантна група Хезболах на голем број имоти на периферијата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Екстремисти, поврзани со поддржаното од Иран либанско шиитско движење Хезболах, складирале тони експлозиви во Лондон, пред полицијата да ги открие нивните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 598 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците и Алтернатива ја прифатија поканата од лидерот на ДУИ Али Ахмети за зедничка средба со лидерите на партиите од албанскиот политички ...
сите 119 | | | веќе видена

Тинејџер на 16-годишна возраст од скопското село Јурумлери загина во Кадино синоќа пред полноќ при судар на два мотоцикли, објави МВР во полицискиот билтен. ...
сите 365 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските популисти предлагаат забрана за Хезболах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: