„Пат околу светот за 80 минути“ - завршна приредба на Јазичниот центар „Амичи“

11.06.2018 „Пат околу светот за 80 минути“ е насловот на завршната приредба што ја приредија одговорните, наставниците и учениците кои што го посетуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брачниот пар Силве и Тони Митреви, од Скопје се подготвуваат за пат околу светот на мотоцикл. Приказните од деството решиле да ги оживеат. По една година ...
| | веќе видена | слични

Останато

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборен молк пред утрешниот прв круг претседателски избори и предвремените локални избори во општините О хрид, Д ебар и Н ово С ело. На полноќ заврши изборната ...
сите 222 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пат околу светот за 80 минути“ - завршна приредба на Јазичниот центар „Амичи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: