„Боли ли?` на Лешниковска со рекордни 670.000 гледачи на Јутјуб

2 копии

Првиот балкански Догма филм, македонскиот „Боли ли?“ на Анета Лешниковска го продолжува својот успешен поход и на Интернет. Доглометражното деби на Лешниковска се прикажува во целост, бесплатно на каналот Јутјуб на филмскиот фестивал Ротердам и достигна рекорден број од речиси 670.000 гледачи. Јутјуб и фестивалот Ротердам го известија и му честитаа на продуцентот АКА Филм за рекордот. Филмот е посетен на сите шест континенти и се очекува во следното тромесечје да достигне до 1 милион гледачи. „Боли ли?" во 2008 година ја имаше светската премиера во престижната конкуренција за Златен тигар на фестивалот во Ротердам, најголемиот фестивал на независен филм во светот. Во „Боли ли?" игра реномираната македонска актерска екипа: Игор Џамбазов, Дејан Лилиќ, Ирена Ристиќ, Висар Вишка, Силвија Стојановска, Даниела Стојковска, Милиана Додевска и Бошко Бозадзиски. Анета Лешниковска го подготвува нејзиниот нов игран филм "Бучно". Таа предава и на Националната филмска академија во Холандија и е експерт советник за развој ...
| | веќе видена | слични

Посетен е од сите шест континенти и се очекува во следното тромесечје да достигне до 1 милион гледачи, амбициозно најавуваат од "АКА Филм" за делото на Анета Лешниковска Македонскиот филм "Боли ли?" на Анета Лешниковска го растуриле од гледање на Јутјуб. Долгометражното деби на Лешниковска се прикажува во целост и бесплатно на каналот Јутјуб на филмскиот фестивал Ротердам, и го достигна рекордниот број од скоро 670.000 гледачи! Поради ваквиот фантастичен успех од Јутјуб и фестивалот Ротердам му честитале на продуцентот "АКА Филм" за рекордот. "Филмот е посетен од сите шест континенти и се очекува во следното тромесечје да достигне до 1 милион гледачи", амбициозно најавуваат од "АКА Филм". "Боли ли?", првиот балкански Догма филм, во 2008 година ја имаше светската премиера во престижната конкуренција за Златен тигар на фестивалот во Ротердам, најголемиот фестивал на независен филм во светот. Во филмот играат Игор Џамбазов, Дејан Лилиќ, Ирена Ристиќ, Висар Вишка, Силвија Стојановска, Даниела Стојковска, ...
| | веќе видена | слични

Првиот македонски догма филм, „Боли ли“ на Анета Лешниковска руши рекорди на гледаност. Имено, откако филмот премиерно беше прикажан на престижниот фестивал во Ротердам во 2008, повеќе од 670.000 илјади гледачи на каналот YouTube каде што е поставен во целост, го погледнале ова филмско остварување. И додека бројот на кликови се зголемува YouTube и фестивалот Ротердам веќе испраќаат честитки до продуцентот АКА Филм за достигнатиот рекорд. Филмот го погледнале филмаџии од сите континенти, а во ова наредно тримесечје се очекува да ја помине бројката од еден милион гледачи. Во „Боли ли“ на Лешниковска се појавува и реномирана македонска актерска екипа: Игор Џамбазов, Дејан Лилиќ, Ирена Ристиќ, Висар Вишка, Силвија Стојановска, Даниела Стојковска, Милиана Додевска и Бошко Бозаџиски. Лешниковска веќе работи на својот втор филм „Бучно“. Во меѓувреме предава на Националната Филмска Академија во Холандија а се потпишува и како експерт советник за развој и продукција на играни филмови Cinemart, филмскиот маркет. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 184 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 172 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Боли ли?` на Лешниковска со рекордни 670.000 гледачи на Јутјуб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: