BET-IBC совети за обложување: Неуморната Хрватска го сонува историското злато, Франција сака втора титула

Во реприза на полуфиналето од 1998, Франција и Хрватска на Лужники во Москва ќе се борат за насловот светски шампион Останато Бидете број 1 во обложувачкиот ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп одново ќе се сретне со клубот каде се промовираше во тренер од светска класа, Ливерпул се среќава со Борусија Дортмунд на Интернационалниот куп на ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Манчестер Сити веќе неколку дена е во САД, каде ја одработува втората фаза од подготовките за претстојната натпреварувачка сезона. „Граѓаните“ синоќа ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити и Борусија Дортмунд го отвараат новиот Интернационалниот куп на шампиони, елитниот турнир со пресметки на гигантите како најава за новата сезона ...
| | веќе видена | слични

„Романтичарите“ се надеваат дека по втор пат ќе го изненадат Хонвед и со позитивен резултат на госутвањето во Будимпешта ќе се изборат за пласман во второто ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 122 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

BET-IBC совети за обложување: Неуморната Хрватска го сонува историското злато, Франција сака втора титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: