Бебешка кожа и кај возрасните

Имајте и вие бебешка кожа Бременоста може да ја погоди вашата кожа на повеќе начини. Ниеден од нив не е посакуван. Но, постојат нешта што можете да ги направите за да спречите, лекувате или да ги камуфлирате промените што ќе ги доживеете. Најважно е да одржувате основна хигиена. Стрии Повеќето жени од бременоста наследуваат неколку линии на стомакот, гр-бот или на половината, како и на градите. Наследниот фактор игра голема улога во тоа дали ќе се појават стрии. Ако ги имала вашата мајка, голема е веројатноста дека и вам ќе ви се појават. Постојат повеќе лосиони и креми за кои се тврди дека штитат од појава на стрии или ги лекуваат. Но, не по-стои докажан третман или заштита од нив. Сите лосиони се добри за осло-бодување од чешањето што се јавува поради растегнувањето на кожата. Ако чешањето е особено нагласено, побарајте од вашиот лекар да ви пре-пише крема против чешање, која е безбедна во бременоста. По породува-њето, стриите ќе почнат да ја менуваат бојата и од црвени ќе станат сребре-ни или бели, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 240 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 161 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 373 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места во западниот дел од државата има остатоци од кашест снег, информираат од ...
сите 180 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 149 | | | веќе видена

 Обраќање ќе имаат и координаторите на партиите, министрите во Владата и лидерите на политичките партии, така што претседателот на грчкиот Парламент, Никос ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бебешка кожа и кај возрасните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: