Атина и одговори на Тирана: Ги расветливме сите случаи, го осудуваме расизмот

7 копии

Официјална Атина и одговори на Албанија во врска со последните убиства на Албанци во Грција. Портпаролот на грчкото Министерство за надворешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Петрит Зифле, роден на 3 јули 1955 година, жител на градот Берат, Албанија а неодамна престојувал во Спартерон Крф, Грција. Петрит Зифле и Димитрис Курас ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По убиството на Марио Исаку (18) во грчкиот град Кавала, остро реагираше албанското Министерство за надворешн работи, искажувајќи голема загриженост за, како ...
| | веќе видена | слични

Тирана жестоко реагираше за убиството на албански државјани во Грција. По убиството на Марио Исаку (18) во грчкиот град Кавала, остро реагираше албанското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

63-годишен имигрант од Албанија бил убиен во кафеана во Грција поради кавга за името Македонија. Како што пренесува „Фокус“ , член на ултрадесничарската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

63-годишен мигрант од Албанија во Грција бил убиен од член на екстремната десничарска партија „Златна зора“ поради кавга за името Македонија во кафеана. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Официјална Тирана побара од грчките власти да спроведат темелна истрага во функција на целосно расветлување на околностите за убиството на албанскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 164 | | | веќе видена

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 96 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 228 | | | веќе видена

Да се формира независно тело кое ќе ја расчисти најновата афера со прислушувањето на обвинителите – бара опозицијата. ВМРО-ДПМНЕ предлага таквото тело да биде ...
сите 128 | | | веќе видена

Двојно поскапи цени за паркинг во Скопје во услови на зголемена загаденост. Онаму каде што сегашната цена изнесува 35 ќе се плаќа 70 денари, зоните каде што се ...
сите 114 | | | веќе видена

Еден француски пар, веројатно воден од паролата “водете љубов а не војна“, дал свој “допринес“ на протестите против францускиот претседател Емануел Макрон и ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атина и одговори на Тирана: Ги расветливме сите случаи, го осудуваме расизмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: