Амбасадорот Тимоние ќе ја одликува Арнаудова со орден Витез на Национален ред за заслуги

2 копии

Амбасадорот на Република Франција, Кристиан Tимоние, во име на претседателот на Република Франција, во понеделник 22 мај 2017 година ќе ја одликува госпоѓа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 293 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорот Тимоние ќе ја одликува Арнаудова со орден Витез на Национален ред за заслуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: