Амбасадорката Караѓозоска повторно не засрами во Загреб: службениот автомобил го пере со кофи на улица

Македонската амбасадорка во Загреб, Даниела Караѓозоска повторно ја скандализира јавноста - овој пат поради нејзиното однесување во зградата во која живее во Загреб. Таа, како што извести А1 он, е непожелна во зградата во елитната населба Видиковац, а соседите веќе подолго време имаат замерки на нејзиното однесување, посебно што имала навика да го пере службеното возило на паркингот пред зградата. Утринава повторно возачот на службеноиот автомобил, со кофа со сапуница и правосмукалка го чисти возилото. Револтирани соседи во контакт со редакцијата на А1 он каде што исратиле и фотографија се пожалиле дека ова слика е редовна пракса, од која амбасадорката и покрај укажувањето не сака да се откаже. Неодамна „Слободен печат“ објави фотографии од родененденска прослава на ќерката на Караѓозовска поставени на Фејсбук, а на нив може да се забележи како украсениот службен „пасат“ на амбасадорката е во центарот на вниманието. Имено, тоа е излепено со ленти на кои пишува среќен роденден, со слика од мечиња и торта, а ...
| | веќе видена | слични

Македонската амбасадорка во Загреб, Даниела Караѓаозоска е непожелна во зградата во елитната населба во Загреб, Видиковац. Соседите веќе подолго време имаат замерки на нејзиното однесување, особено што имала навика да го пере службеното возило на паркингот пред зградата. Од фотографиите што ни ги испрати читател на Бриф, се гледа дека и утринава повторно возачот на службениот автомобил, наместо на сервис, со кофа со сапуница и правосмукалка го чисти возилото.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 358 | | | веќе видена

Денеска повеќе од 7.000 луѓе го испратија во вечното почивалиште, кралот на народната музика Шабан Шаулиќ. Гордана, неговата сопруга со плач и лелеци се ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 196 | | | веќе видена

Утре напладне продолжува седницата на собраниската Комисија за деловничко-мандатни и имунитетни прашања на чиј дневен ред е брањето за одобрување притвор на ...
сите 330 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорката Караѓозоска повторно не засрами во Загреб: службениот автомобил го пере со кофи на улица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: