Sarah Jessica Parker блесна за `Harper's Bazaar`, Русија!

Светот ја запозна како Carrie Bradshaw od серијата Сексот и Градот која стана вистински мега хит. Позната колумнистка која покрај советите за љубов и секс, женската популација ја освои и со својот уникатен и шик изглед...за што подцна со право го доби и епитетот модна икона. Серијалот заврши, но не и нејзината кариера...Таа до ден денес важи за една од највлијателните славни личности...Жените просто ја обожааваат. И денес на 48 години Sarah Jessica Parker е пример за тоа како секоја современа жена треба да изгледа... По "Vouge", "Marie Clare", "Elle", "Alure", "Cosmopoliten", "Alur"...познатата актерка блесна и на насловната на магазинот "Harper's Bazaar", Русија. Овој пат се одлучи за црно бели комбинации, со потпис на Долче и Габана, Диор, Ралф Лорен, Шанел и Луј Витон...
| | веќе видена | слични

Алесандра Амбросио ја краси корицата на бразилското издание на „Harper's Bazaar“. 32-годишниот ангел на Victoria’s Secret позираше за модното списание во циклама креација од пролетната колекција на Гучи. На фотографиите кои се дело на американскиот фотограф Тери Ричардсон, можеме да ја видиме сексапилната Бразилка и во фустан на Живанши и асиметричен светло сив фустан со карнери од италијанската модна куќа Гучи. Follow @femina_mk
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот Екатимерини лаже кога вели дека откако ...
сите 157 | | | веќе видена

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
| | веќе видена

Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО ...
сите 317 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 233 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Sarah Jessica Parker блесна за `Harper's Bazaar`, Русија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: