Ако може Еди Марфи може и Адам Сендлер

Ако може Еди Марфи може и Адам Сендлер. Иако не му е првпат да превзема улоги на женски ликови во своите филмови во новиот проект славниот комичар зема малку поголем залак - и го толкува ликот на својата сестра близначка! И тоа близначка од пеколот! За крајот на оваа година, најавена е комедијата „Џек и Џил“. Судејќи според трејлерот не очекува за уште една одлична божиќна комедија. За среќа Сендлер не се нафатил да ги толкува баш сите ликови, па освен Адам и сестра му Адам, во филмот глумат и Кејти Холмс и Ал Пачино. И толку како за нов хит легендарниот Пачино го толкува ликот кој ќе се вљуби во близначката на Сендлер. Бизарно веројатно, забавно сигурно!
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 88 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако може Еди Марфи може и Адам Сендлер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: