(ФОТО) Владо Георгиев ја покажа ќерката

Популарниот кантавтор Владо Георгиев првпат на социјалните мрежи сподели фотографија од неговата постара ќерка, двегодишната Софија. „Љубов на тато“, напиша тој на „Инстаграм“. Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.
| | веќе видена | слични

Водителката и новинар Ана Зафирова и нејзиниот сопруг Поликарп, го очекуваат вториот син. Ана е во осмиот месец од бременоста, и вели дека добро се чувствува и без проблем ги извршува задачите кои се пред неа. Постариот син на Ана Михаил, има четири ипол години. „ Бидејќи мојата професија е поврзана со јавност, на еден неодамнешен настан на Американска амбасада, во кој бев вклучена, добив одличен коментар кој многу коинцидира со моите ставови. Бремената жена станува медиум преку кој се испраќаат многу моќни пораки, затоа што со или во бременоста нема еднаквост со другиот пол. Покрај физичкото менување, постојат многу премолчени и искажани социјални конструкции кои навлегуваат во вашето лично поле. И тие не се однесуваат на идниот татко, туку секогаш на идната мајка. Затоа секое присуство на бремена жена во јавност во микро средини како нашата, треба да се искористи за да може таа да зборува за нејзините други идентитети како професионалец, како рекреативец, како пријателка, за ставовите по одредени прашања, ...
| | веќе видена | слични

Во сутерен од една ниска зграда близу до градинката во скопската населба Хром, секоја вечер се создава метеж. Автомобилите го преполнуваат локалниот паркинг, а луѓе чекаат на ред , во летните месеци дури и по еден час. Причината се познатите крофни од Хром, бизнисот кој веќе 16 години успешно го води семејството Меновиќ. „Станавме познати некаде од 2008 година. Без никакви реклами. Луѓето не дознаа спонтано и полека, од уста на уста“ - Александар и Виолета Меновиќ на работа во фурната во Хром Освен крофни, во фурната се продаваат и переци, пици, ѓевреци и кифли по порачка. Крофните од Хром имаат специфично работно време, од 5 попладне до 2 наутро. Веќе околу 18 часот, кога низ Хром ќе се рашири мирисот на тазе печени специјалитети од тесто, се создава ред пред вратата на фурната. Улицата на која се наоѓа таа, заличува на некое од старите корзо-собиралишта. Хромските крофни веќе не се само маалско место, туку градско, луѓе од сите населби во Скопје доаѓаат да ги пробаат. Целиот текст читајте го на Женски ...
| | веќе видена | слични

Оваа млада девојка од Белград, остана бремена од своето момче, одлучија да направат свадба, а потоа следува нејзиниот пекол. Ова е исповедта на Нина А.: „Мојата свадба од страна на мојот (поранешен) сопруг почна да го губи компасот од самиот почеток, од местото каде да се прослави свадбата...од ресторан за 30 гости, каде ќе бидат нашите семејства, кумови и блиски пријатели, дојдовме до сала за 150 луѓе! Локација Ада Циганлија, во близина на црквата, блиску за повеќето гости од Белград. Ќе почнам од договорот помеѓу мене и мојот сопруг дека се договоривме гостите да донесат пари во плик, колку што се во можност, да се вметне пликот во кутија, која се наоѓаше пред нашата маса. Целиот текст читајте го на Женски магазин, овде.
| | веќе видена | слични

Со факултетска диплома, талентирани и професионално реализирани, но далеку од Македонија. Она што не можеле да го покажат во родната земја, сега со задоволство го работат на различни страни од светот. Секојдневно читаме инспиративни приказни за успешни Македонци во странство, а дел од нив своите искуства со задоволство ги споделија за „Женски Магазин“. Иако дипломира на Економскиот факултет, Андреа Никчевска се буди и заспива со музиката, особено откако со момчето одлучи да замине на привремена работа во Доминиканска република. Нејзиниот партнер Димче Алексоски беше дете натпреварувач на скопскиот клуб „Ритам Плус“, уметник со меѓународни признанија. Во најразвиеното туристичко место Пунта Кана имаат своја компанија за организирање настани, а од пред две години и училиште за танц. Никчевска која првите посериозни чекори на естрадата ги имаше овде како вокалистка на „Тумбао салса бенд“ и „Мама бенд“ и во Доминикана има своја група, а повремено се занимава и со фотомоделство. Целиот текст читајте го на Женски ...
| | веќе видена | слични

Трајче Ѓоргиев ги освои симпатиите на цел Балкан појавувајќи се на музичкото шоу „Ѕвездичките на Пинк“. На својот прв настап ја испеа познатата „Зошто отиде“ од нашата музичка легенда Тоше Проески, по што сосема беше сигурно дека го очекува светла иднина. Целиот текст читајте го на Женски магазин.
| | веќе видена | слични

Ќерката на премиерот Зоран Заев ужива во Будимпешта, хит-дестинација која ја посетуваат сѐ повеќе Македонци. Со фотографијата што ја сподели на нејзиниот профил на „Инстаграм“ кој е отворен за јавноста, Александра Заева уште еднаш потврди дека ја сака модата и има одличен стил. Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.
| | веќе видена | слични

Пејачката Елена Петрескасо своето семејство се приклучи на кампањата „За здрави и среќни животни". Таа со сопругот Андреј и синот Михаел и ќерката Софија, дадоа до знаење дека животните треба да јадат само здрава храна, која им ја даваат ЗОО негувателите. Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 341 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 217 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 140 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 142 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Владо Георгиев ја покажа ќерката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: