Аца Лукас избегна трагедија: Познатиот пејач за малку да удри во камион (видео)


Фолкерот Аца Лукас главно вози автомобил кога oди на пат, а сега е снимен како претекува еден камион. Емисија на екипата „Папарцо лов“ го снимаше Лукас како ...
| | веќе видена | слични

Поранешната сопруга на Аца Лукас никако да престане да провоцира и да се појавува во сексапилни креации во медиумите. Соња Вуксановиќ на една ревија во Белград ...
| | веќе видена | слични

Невнимателното возење може да ве чини живот и вас, но и останатите учесници во сообраќајот. Пејачот Аца Лукас е некој кој води прилично бурен живот, особено ...
| | веќе видена | слични

Поранешната сопруга на фол пејчаот Аца Лукас, Соња Вуксановиќ добила сепса поради незгодата со силиконот кој и пукнал во задникот. Таа веднаш била итно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сања Сани Гроздановска моментално е една од најангажираните пејачки, па настапува од понеделник до понеделник во скопски кафеани, а за бекстејџ се огласи по ...
| | веќе видена | слични

Сања Гроздановска или попозната како Сани е една од фолкерите која е пребукирана со настапи кога свирките се во прашање. Пее од понеделник до понеделник, освен ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од 20 години, пријателството меѓу Аца Лукас и Ацо Пејовиќ наводно е завршено, а како што тврди српски Телеграф, тоа се случило поради познатата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со ...
сите 303 | | | веќе видена

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аца Лукас избегна трагедија: Познатиот пејач за малку да удри во камион (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: