5 навики на среќните парови

Љубовните врски се апсолутно една од најкомплицираните работи во животот. Но, радоста која можат да ја пружат е една од најубавите. Според неколку истражувања, пронајдени се некои заеднички навики на среќните парови. 1. Слободен разговор Не мора да имате некоја “паметна” тема за да започнете разговор со вашиот партнер/ка. Ако само зборувате за тоа како ви поминал денот и ги споделите повеќе или помалку среќните моменти со партнерот, вашиот однос ќе има поголема шанса за одржување на онаа блискост од почетокот на врската. Комуникацијата влијае на блискоста и довербата меѓу партнерите и поради тоа е важно да се дозволи со тек на време да се создаде ѕид на молчење затоа што мислите дека немате доволно интересни теми за разговор. 2. Поврзаност со пријателите Ако вие сте си најдобри пријатели еден со друг и не им дозволувате на другите личности да заземат поважно место во вашиот живот, тогаш и двајцата го носите товарот на една личност во животот. Дозволете им на пријателите и на новите познаници понекогаш да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 277 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 навики на среќните парови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: