5 навики на среќните парови

Љубовните врски се апсолутно една од најкомплицираните работи во животот. Но, радоста која можат да ја пружат е една од најубавите. Според неколку истражувања, пронајдени се некои заеднички навики на среќните парови. 1. Слободен разговор Не мора да имате некоја “паметна” тема за да започнете разговор со вашиот партнер/ка. Ако само зборувате за тоа како ви поминал денот и ги споделите повеќе или помалку среќните моменти со партнерот, вашиот однос ќе има поголема шанса за одржување на онаа блискост од почетокот на врската. Комуникацијата влијае на блискоста и довербата меѓу партнерите и поради тоа е важно да се дозволи со тек на време да се создаде ѕид на молчење затоа што мислите дека немате доволно интересни теми за разговор. 2. Поврзаност со пријателите Ако вие сте си најдобри пријатели еден со друг и не им дозволувате на другите личности да заземат поважно место во вашиот живот, тогаш и двајцата го носите товарот на една личност во животот. Дозволете им на пријателите и на новите познаници понекогаш да ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 118 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 310 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 4 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 навики на среќните парови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: