485 милиони Кинези „Он лајн“

Кинеската онлајн популација повторно порасна на рекордни 485 милиони луѓе, делумно благодарение на се позачестената употреба на мобилни телефони за пристап на интернет. За една година бројот на кинеските корисници на интернет пораснал за 15,5 проценти и сега ги има двојно повеќе од вкупното население на САД. Владата во Пекинг го поттикнува користењето интернет во бизнисот и образованието, но го блокира пристапот до сајтовите кои ги смета за субверзивни или порнографски.
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 205 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 199 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 74 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Од таборот на Роналдо не го премолчеа вчерашниот избор на ФИФА за најдобар фудбалер во годината, овој пат зајадлив коментар беше постиран од инстаграм профилот ...
сите 168 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

485 милиони Кинези „Он лајн“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: