(ВИДЕО) ТВ Алфа – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом


2 копии

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот – меѓу другото ќе можете да видите: – инспиративно поткровје уредено во еклектичен стил – осветлувањето ја креира атмосферата во домот, ќе видите неколку креативни расветни тела – претставување на актуелен тренд – шибори – јапонска техника – погледнете ги куќите на славните кои оваа година се објавени за продажба – иновативна када испирирана од јапонските трдиционални бањи
| | веќе видена | слични

 Малку боја, ткаенина и старо дрво и вашиот дом ќе го добие најубавото парче мебел. Од стари предмети во вашиот дом можете да направите уникатна, винтиџ масичка која ќе донесе посебен шарм во ентериерот. Со малку боја, материјал и љубов, ќе направите вистинска магија. Стариот ковчег лесно можете да го претворите во стилска маса. Освежете ја спалната соба со нови комоди. Направете две идентични така што ќе ја исечете старата маса на половина и ќе ги прикачите половините за ѕидот. Доколку сакате да се истакнуваат обојте ги во силна боја. Со додавање на нова интересна боја можете да ја освежите која било стара, дрвена масичка. Но ако и тоа не ви е доволно, тогаш додадете на делови од неа материјали со интересен дезен. Крајниот резултат ќе биде уметничко дело. Еве 24 уникатни идеи:
| | веќе видена | слични

 Кафези за птици, книги, стари тегли и шишиња, сето ова е одличен материјал за правење на уникатна ламба. Наместо да одите и да потрошите брдо пари на модерна ламба за осветлување и разубавување на вашиот дом, научете како од работите што ги имате дома да направите уникатна ламба или лустер. Од стариот кафез на вашиот папагал направете шик ламба со индустриски дизајн. Празните тегли во сина и зелена боја се одлични за винтиџ светилка во вашата кујна. Големото шише од вино кое неодамна го испразнивте исто така може да се претвори во ламба за на масата. Вашите омилени книги, кои ви се одамна прочитани и фаќаат прашина на полиците, сега можете да направите секому да паѓаат во очи како дел од вашата омилена ламба. Погледнете ги овие и уште низа други одлични идеи како осветлувањето во вашиот дом да изгледа уникатно и тренди за само нула денари:
| | веќе видена | слични

Во овој направи сам проект ви нудиме една прекрасна масичка за во вашиот дом, двор, викендица или тераса каде што ќе го поминувате поголемиот дел од денот со вашите најблиски пијатели. За овој направи сам проект ке ви требаат следниве материјали: 1 палаета тркалца боја за дрво шмиргла лепак за дрво пила чекан шајки Следете го видеото со детални инструкции и направете си сами дрвена масичка од палети.
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 114 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 55 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 65 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ТВ Алфа – 11:30: „Квадрат“ со нови идеи и совети за вашиот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: