Над 22 лица повредени при судир на патнички и товарен воз кај Нови Сад

Најмалку 22 лица се повредени синоќа при судир на патнички и товарен воз во близина на Нови Сад. Според директорот на железничкото претпријатие Србијавоз, Југослав Јовиќ, при несреќата потешко се повредени четири лица, додека останатите 18 минале со полесни повреди. Според извори во српското Министерство за градежништво, сообраќај и инфраструктура, несреќата се случила кога патничкиот воз, што ...

⇐ DailyМРТ ⇒