Џујси Џи

  во

  Мајли Сајрус ја освои во неделата наградата за видео спот на годината за песната „Wrecking Ball“ на свеченото доделување на наградите на музиката телевизија MTV – Video Music Awards – VMA. Спотот „Wrecking Ball“ го снимаше модниот фотограф Тери Ричардсон, познат по фотографиите со сексуална перцепција. Некогашниот идол на девојчињата од целиот свет поради улогата во телевизиската серија „Хана Монтана“, минатата година го отфрли својот имиџ на послушно девојче настапувајќи во предизвикувачка облека и пози што и’ помогна во медиумското внимание и продажбата на нејзините носачи на звук. Мајли Сајрус остана да седи во публиката задржувајќи ги солзите радосници, додека бездомникот кој наместо неа се искачи на сцената ја примаше скулптурата што и’ припадна. Тој одржа говор во името на 1,6 милиони деца и млади бегалци и бездомници во САД. Раперот Комон (Common) побара неколку мигови тишина во чест на Мајкл Браун, црниот тинејџер кој невооружен беше убиен од бел полицаец во гратчето Фергусон што беше повод за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Некогашниот идол на малите девојчиња, денеска позната како провокативна млада пејачка, Мајли Сајрус ја освои главната награда за спотот „Wrecking Ball“ на вчера вечер одржаното доделување на MTV – Video Music Awards – VMA. Наместо неа на сцената се искачи бездомник кој ја прими статуетката во нејзино име. Тој одржа говор во името на 1.6 милиони бегалци и бездомници кои живеат во САД. За најдобар видео спот годинава беа номинирани и Бијонсе за „Drunk in love“, Иги Ејзејли за „Fancy“, Фарел Вилијамс за „Happy“ и Шиа за „Chandelier“. Бијонсе на сцената настапи заедно со сопругот Џеј-Зи и нивната ќерка Ајви Блу. Раперот Дрејк ја освои наградата за најдобар хип-хоп видео спот за „Hold on (We’re Going Home“. Раперот Комон (Common) побара неколку мигови тишина во чест на Мајкл Браун, црниот тинејџер кој беше убиен бел полицаец во гратчето Фергусон иако беше невооружен. Таа случка беше повод за демонстрациите против полициската бруталност и насилството. Дуетот „Dark Hors“ на Кејти Пери со раперот Џујси Џи е ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Мајли Сајрус ја освои во неделата наградата за видео спот на годината за песната „Wrecking Ball“ на свеченото доделување на наградите на музиката телевизија MTV - Video Music Awards – VMA. Спотот „Wrecking Ball“ го снимаше модниот фотограф Тери Ричардсон, познат по фотографиите со сексуална перцепција. Некогашниот идол на девојчињата од целиот свет поради улогата во телевизиската серија „Хана Монтана“, минатата година го отфрли својот имиџ на послушно девојче настапувајќи во предизвикувачка облека и пози што и’ помогна во медиумското внимание и продажбата на нејзините носачи на звук. Мајли Сајрус остана да седи во публиката задржувајќи ги солзите радосници, додека бездомникот кој наместо неа се искачи на сцената ја примаше скулптурата што и’ припадна. Тој одржа говор во името на 1,6 милиони деца и млади бегалци и бездомници во САД. Раперот Комон (Common) побара неколку мигови тишина во чест на Мајкл Браун, црниот тинејџер кој невооружен беше убиен од бел полицаец во гратчето Фергусон што беше повод за ...
  сите 11 | | | веќе видена