Денеска

  во

  По Центар, највисока е загаденоста во Бутел со 280 и Карпош со 86 микрограми ПМ10 честички. Mерните станици за квалитетот на воздухот попладнево покажаа високо ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска во општинската зграда на Тетово се одржа првиот состанок за промовција на почетокот на имплементација на проектот за подобрување на управувањето со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Договорот меѓу Македонија Грција е потврден и признат од цела Европа, како договор на европски манири, вредности и однесување, истакна денеска премиерот Заев ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Дали ќе ја сочуваме одлуката од првиот референдум или правно ќе се укинеме како народ. Претседателот Иванов на средбите со дијаспората во Њу Џерси порачува, ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Шведскиот Парламент утре ќе гласа за доверба на премиерот Стефан Ловен по изборите од 9 септември. Според законот, гласањето треба да се одржи најдоцна во рок ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев учествуваше на трибината „Перспективите на македонската економија од членството во ЕУ И НАТО“ во организација на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Европската комисија ја предупреди Велика Британија дека има два месеца да отплати 2,7 милијарди евра европски приходи изгубени поради „немарноста“ на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Денеска на свечена церемонија во Лондон, Светската фудбалска федерација (ФИФА) ќе ги додели признанијата за најдобрите во изминатата сезона, но на овој настап ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Обвинителството за организиран криминал бара судење за 11 милионскиот тендер на Секјуриком за одржување на Владата. Во обвинението кое денеска е испратено до ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и културата на Република Македонија. Никој нема право да се коцка и како влог да ги става ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Дневен весник и ТВ станици во вредност од над 150 милиони евра, кои припаѓаат на издавачот и уредник на сицилијанскиот весник „Ла Сицилија“ се запленети ...
  сите 10 | | | веќе видена