Лидерот на ДУИ Али Ахмети во предизборен настап пред гостиварци рече дека цел свет знае дека тој бил клучниот фактор Зоран Заев, поранешниот премиер да ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Родителите чии деца ги користат услугите на градинката „Брешија“, единствена установа од ваков вид во Дебар, не плаќаат надомест, во изминатите месеци од ...
сите 5 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во ИЕ4 Александар Николоски, на својот ФБ профил објави видео посветено на земјоделците.- На македонските ...
сите 8 | | | веќе видена

ЈЗУ Центар за јавно здравје – Охрид, на подрачјето на Општина Дебар утре ќе реализира програмско запрашување против комарци Запрашувањето ќе се врши во период ...
сите 18 | | | веќе видена

Плантажата со една од нај лековитите растенија - алое арборесценс во дворот на 52- годишната Сузана Гоцева од струмичкото Петралинци, не ја прави цвеќарка , ...
| | веќе видена

И покрај ширењето на коронавирусот во земјава, младите да не ги одложуваат стапувањето во брак и венчавката во црква, само зашто потоа нема да можат да ...
сите 6 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 28 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ТВ ...
сите 23 | | | веќе видена

Коалицијата „Сега е време“ утрово го посети кванташкиот пазар во Скопје, за да ги види одблизу условите за работа на веледрогериите на земјоделски производи, ...
сите 4 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 50 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 15 | | | веќе видена

Пред времен објект се сече дрво, па се пали кафич, па се подига зграда. Ај можеби ќе стават зеленило или некој тревник, коментира на Фејсбук Ивор Мицковски за ...
сите 5 | | | веќе видена

Клечеше да се слика, ми викаше Благој какво менување на име, една држава имаме, име и е Македонија, објави на својот Фејсбук профил разочараниот Благојчо ...
сите 7 | | | веќе видена

Аналитичарот и поранешен македонски амбасадор денеска на Твитер ја искажа својата разочараност од лидерот на СДСМ Зоран Заев, но и коментар по последнаста ...
сите 9 | | | веќе видена

next