„Анима мунди“ бара надлежните итно да преземат мерки и законски оневозможат злоупотреба на коњите како превозно средство Од „Анима мунди“ преку соопштение ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако во јавноста се појави веста дека Советниците на Советот на град Скопје наскоро ќе гласаат за применување на две катни гаражи во центарот на градот ...
сите 4 | | | веќе видена

Најостро ја осудувам грубата и тенденциозна манипулација на порталот а1он, но и на други медиуми и портали кои ја пренесоа веста со наслов дека јас наводно сум ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. На дневен ред на седницата се Годишен ...
сите 5 | | | веќе видена

Штипските апелациски судии Славчо Тасев, Данка Ристова и Весна Димитриевска во образложението на пресудата за градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев и ...
сите 6 | | | веќе видена

Наследничката на Бејли е професионалец, со над 20 години искуство во дипломатијата. Кејти Мери Брнс во Скопје доага од Атина , каде во 2017 таа работела ...
сите 3 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива за здраво, достоинствено и возвишено живеење ,,Преродба“ која пред една недела со денови го блокираше сообраќајот кај Собранието, за ...
сите 10 | | | веќе видена

На вчерашната емисија „24 анализа" на ТВ 24, гостуваше познатиот скопски адвокат Арбен Гоља кој заедно со колумнистот Тодор Пендаров и политичкиот аналитичар ...
| | веќе видена

Соопштение до јавноста - реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Хунтата на ...
сите 9 | | | веќе видена

Познавачите на правните прашања, велат дека барањето на Никола Груевски за политички азил е неосновано бидејќи правните органи на Македонија не го прогонуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Отсуството на пратеникот Никола Груевски од собраниските седници повеќе нема да се води како оправдано, а платата ќе му се намалува 5 отсто во наредните ...
сите 36 | | | веќе видена

Вип мигрант од Скопје… Лицето на Груевски ги „окупираше“ и насловните страници на унгарските медиуми, а ова е само еден од бројните наслови на тамошните дневни ...
сите 36 | | | веќе видена

Воведувањето на оџачарската услуга подразбира чистење и контрола на уредите за спроведување чад и опремата за ложење, со што се овозможува нормално ...
сите 3 | | | веќе видена

next