Министерот за финансии, Драган Тевдовски го отвори овогодинешниот Форум на добри компании организиран од Public, а поддржан од Европската Унија и Германската ...
сите 23 | | | веќе видена

Десетици лица беа изведени пред францускиот суд во забрзана постапка по апсењето во саботата за време на протестот на "Жолтите елеци" во Париз.Првите пресуди - ...
сите 11 | | | веќе видена

Обиди да се копира оригиналното и да се преземе некаква содржина од настаните во Франција деновиве имаше и во земјите од Балканот. Во Црна Гора на протестот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Овие денови низ социјалните мрежи кружи една тажна приказна на наша сограѓанка. Верче Крстевска е хуманистката која јавно на својот Фејсбук профил ја сподели ...
сите 3 | | | веќе видена

Во самиот договор со Грција, има алатки и членови коишто го гарантираат спроведувањето од двете страни. Треба да одлучиме дали ќе дадеме шанса на убав, мирен, ...
| | веќе видена

Управниот суд на Македонија донесе пресуда со која го поништува решението на ексминистерот за култура Роберт Алаѓозовски од 27 април годинава, со кое го ...
| | веќе видена

Во градската библиотека во Центарот за култура АСНОМ беше организирана обука за за средношколците, ученици од четврта година од гостиварските училишта, во која ...
сите 2 | | | веќе видена

Горан Калоѓера, повеќегодишен почесен конзул на Република Македонија во Хрватска е згрозен од односот на персоналот на македонската амбасада во Загреб и од ...
сите 2 | | | веќе видена

Девет илјади евра ја делат 26-годишната Ирена Танчева од струмичко Самоилово од третиот третман во болницата Неуровита во Русија. Во февруари треба да патува ...
сите 2 | | | веќе видена