„Џабе ни е двојазичност кога младите континуирано бегаат од државата. Заев само зборува, зборува на празно, каде е таа плата од 500 евра“, изјави еден граѓанин ...
сите 2 | | | веќе видена

Три битанги инсталирани како власт и една булумента од уценети криминалци и уплашени мочковци во Собранието, одлучија дека јас не постојам повеќе. Нема ...
сите 2 | | | веќе видена

Ќерката на Алберт Шпер, кој е познат како „архитектот на Третиот рајх“, Хилде Шрам доби награда за поддршка на проекти на еврејски уметнички.Шпер прво бил ...
сите 3 | | | веќе видена

Емилија Крстевска е дипломиран економист кој беше препорачан од центарот за кариера на Економскиот факултет во Скопје како еден од листата на студенти со висок ...
| | веќе видена

Ми недостигаш Ми недостигаш како што на вирчето му недостига снешкото што некогаш бил Ми недостигаш како што на пеперутката ѝ недостига гасеницата, како што на ...
| | веќе видена

Веднаш до Министерството за здравство (во првата барака) отворена е „Родителската куќа“. Наменета е за сместување на родители чии деца се пациенти и примаат ...
| | веќе видена

Хотелскиот бренд Paradores од Шпанија од почетокот на годинава започна со користење на обновливи извори на енергија, пишува Guardian. Paradores ќе ги користи ...
| | веќе видена

И по неколку месеци од гласањето за отпочнување на постапката за отворање на Уставот, нејасно останува зошто Никола Попоски, екс-министерот за надворешни ...
| | веќе видена

Семејството на грчкиот државјанин Ставрос Г., кој на почетокот на јануари со својот автомобил удри во камион кој истурал сол на автопатот Миравци-Демир Капија, ...
| | веќе видена

next