Австриската полиција информира дека шест мигранти, кои чекале депортација од Австрија, се хоспотализирани со сериозни повреди отаско ја запалиле ќелијата во ...
сите 6 | | | веќе видена

Локалните медиуми пренеле изјава на очевидци дека голема карпа паднала во морето и создала голем бран кој ги потопил малите бродови. Крајбрежната страна на ...
сите 34 | | | веќе видена

Fire! е нордиска експериментална супергрупа оформена во 2009 година од триото Матс Густафсон (сакс), Јохан Бертглинг (бас гитара) и Андреас Верлинг (тапани), ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓанскиот универзитет за доживотно учење во Гостивар ги отвори вратите за уписи на слушатели во оваа учебна година. Вчера на Универзитетот се одржа Отворен ...
| | веќе видена

Професорот и аналитичар Жидас Даскаловски на својот Фејсбук профил објави статус во врска со промената на името од страна на владата на СДСМ на чело со Зоран ...
сите 2 | | | веќе видена

"Европа им припаѓа на Европејците", изјавил во средата духовниот тибетски водич Далај Лама во Шведска, по што им порачал на бегалците да се вратат во своите ...
сите 7 | | | веќе видена

Во штипската касарна „Јане Сандански“ денеска свечено беше одбележан Денот на Вториот механизиран пешадиски баталјон. Командантот на касарната „Јане ...
сите 4 | | | веќе видена

Десетици илјади Австралијани овој викенд се собраа на фестивалот Defqon 1 music во Сиднеј, кој медиумите го опишуваат како "11 часа бизарен танц во шарени и ...
сите 13 | | | веќе видена

Еврото поевтинува, патарините во Србија поскапуваат Објавено на 17 септември 2018 година Српски патарини, македонска формула - од викендов, патарините во ...
сите 17 | | | веќе видена

Да бакнеш девојка зад зграда или пред зграда било вистинска фантазија и сон на секое момче, затоа што додека се стигне до тоа, поминувале месеци во следење на ...
сите 2 | | | веќе видена

Европските власти би требало да одлучат на кои мигранти ќе им дозволат барање на азил уште додека се наоѓаат на спасувачките бродови во Средоземното море, ...
сите 18 | | | веќе видена

Имате едно купче на луѓе од транзицијата каде што претпоставувам поради нивните погрешни политики, човечки животи и судбини биле во прашање, луѓето не ...
| | веќе видена

Прашањето дали да се носат униформи или не во Македонија предизвикува дебати години наназад. Поддржувачите велат дека на овој начин ќе се избришат класните ...
сите 8 | | | веќе видена

next