Турски државјани уапсени во Штип поради продажба на дрога

Поради основи за сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори од страна на полициски службеници од ПС ОН Штип лишени од слобода се турските државјани Д.Б. (23), кој требало да престојува во Македонија до октомври годинава, М.Д. (24) и О.Ј. (27), двајцата од Истанбул, Турција.По наредба од Основен суд Штип, полициски службеници од ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒