Екс – ју ѕвездата, поп-рок пејачот Ален Исламовиќ и неговиот бенд „Кад би био Бјело дугме“, ќе бидат главни ѕвезди на деветтото издание на Фестивалот на ...
сите 4 | | | веќе видена

 Во секоја мрачна ситуација во животот, имате два избори – психички да попуштите или да зајакнете. Овие ѕвезди одбрале и во најлошите моменти да бидат силни. ...
сите 2 | | | веќе видена

Авторот Николас Спаркс е обвинет за хомофобија и расизам од поранешен директор во училиште во Северна Каролина. Спаркс е во легална битка со поранешен директор ...
| | веќе видена

Познатата босанска фолк пејачка Селма Бајрами пееше на една веселба, па сексапилната русокоса ја доведе атмосферата до точка на вриење, а гостите ја наградија ...
сите 3 | | | веќе видена

Ен Престон блескаше во модерен слип фустан со интересни детали, додека Стив Тајлер беше во својот препознатлив стил, а двојката се држеше за раце и разменуваше ...
| | веќе видена

Во 2008 година во пожар во „Јуниверсал Студиос Холивуд“ изгореле мастер записите на илјадници музички албуми и на главните нумери на 20. век, од песните како ...
| | веќе видена

Пејачката Гога Секулиќ е тема во регионалните медиуми по информациите дека нејзиниот сопруг Урош Домановиќ ненадејно го напуштил станот во белград и ја оставил ...
сите 2 | | | веќе видена

Сузана Турунџиева објави емотивно видео со внукот Јаков, како му свири приспивна песна на пијано. „Малечко човече – голема љубов. Тој е мојата музика, мојот ...
сите 4 | | | веќе видена

Се чини дека ергенската забава на Џо Џонас била вистинско лудило, а полицијата реагирала дури три пати. Ник и Кевин кажаа детали за ергенската вечер на нивниот ...
| | веќе видена

Ивана Панзаловиќ, актерката која нејзиниот љубовник, угледен српски хирург се обиде да ја убие пред неколку години, а потоа изврши самоубиство, денес живее ...
| | веќе видена

Презентерката Бубе Јаневска имаме прилика да ја гледаме на ТВ екраните каде со години професионално си ја работи својата работа. Пред камерите секогаш ...
| | веќе видена

Тој е еден од најпопуларните фолк пејачи бе само во Србија, туку и во регионот, кој со децении опстојува прераснувајќи во вистинска легенда. Неговото вистинско ...
| | веќе видена