Возете велосипед до работа за помал ризик од срцеви болести и рак

3 копии

Истражувањето кое вклучувало 250 илјади луѓе утврдило поврзаност на редовното возење со велосипед и речиси половина помалиот ризик од срцеви заболувања или ...
| | веќе видена | слични

Петгодишната студија исто така покажала и дека шетањето до работното место има предност во однос на возењето со возило. Истражувачите од Глазгов заклучиле дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Сакате да живеете подолго? Да го намалите ризикот од срцеви заболувања и рак? Тогаш, на работа одете со велосипед. ББС ги пренесува резултатите од истражување ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Сакате да живеете подолго? Да го намалите ризикот од рак и срцеви заболувања? Научниците, по најголемата студија на оваа тема, порачуваат дека треба да возите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веќе е познато дека ДУИ и Села безусловно му даваат амин на Заев, она што е непознаница, тоа е дали БЕСА ќе учествува во новата влада или нема да учествува, ...
сите 181 | | | веќе видена

Една од судиите кои ја донесоа одлуката да не се замрзне имотот на ВМРО-ДПМНЕ е Елена Илиевска Јосифовиќ, за која СЈО кон крајот на март поднесе барање за ...
сите 180 | | | веќе видена

По завршувањето на самитот на Г-7 во Таормина, францускиот претседател Емануел Макрон, најде избрани зборови за Доналд Трамп, и покрај тоа што американскиот ...
сите 383 | | | веќе видена

Поп ѕвездата Ариана Гранде излезе со соопштение дека планира да направи хуманитарен концерт во Манчестер, откако во понеделникот бомбаш-самоубиец ги одзеде ...
сите 74 | | | веќе видена

Најмалку 19 луѓе загинаа, а 50 се повредени во експлозија веднаш по концертот на американската пејачка Аријана Гранде во Манчестер, потврди британската ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возете велосипед до работа за помал ризик од срцеви болести и рак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: