Петчлена комисија работи на преместување на депонијата во Струга


На вчерашната вонредна седница на Советот на општина Струга советниците дискутираа на три предлози за решавање на еколошкиот проблем со депонијата во Струга. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На вонредна седница ќе бараат  решение за  депонијата, која веќе  десет дена гори и го загадува градот. Магла,смрдеа,  чад ги труе граѓаните, кои загрижени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во интерјву за медиумите изјави дека Македонија би можела да има влада до средината на мај.Трајко Вељановски до вторник да ...
сите 71 | | | прочитана: 8495 | веќе видена

Раскрвавени лица на неколку повредени пратеници можат да се забележат на фотографиите од Собранието, по влегувањето на учесниците на протестот „За заедничка ...
сите 73 | | | прочитана: 13925 | веќе видена

Американската старлета Ким Кардашијан отиде на одмор со својата сестра Кортни и уште неколку пријателки. Тие пиеја и се забавуваа до раните утрински часови, а ...
сите 43 | | | веќе видена

Сообраќајниците околу Собранието на Република Македонија кои по завчерашните нереди беа блокирани од полицијата, изутринава се отворени за сообраќај. Околу ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, дознава Алсат-М ...
сите 104 | | | прочитана: 534 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петчлена комисија работи на преместување на депонијата во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: