Спектра

Според туристичките работници, немилите настани во во собранието придонесоа за откажување на мал дел од резервациите , најмногу од страна на посетители од ...
сите 28 | | | веќе видена

Бараме итно решавање на кризата во која западнаа сточарите, спречување на монополот што ја урива цената на јагнешкото и телешкото месо и навремена исплата на ...
сите 40 | | | веќе видена

Четворица ирачки сообраќајни полицајци беа убиени синоќа, кога бомбаш-самоубиец се разнесе со автомобил-бомба пред нивната станица, во близина на улицата каде ...
сите 15 | | | веќе видена

Скорешното членство на Црна Гора во НАТО ќе испрати силна порака до другите земји заинтересирани за придружување кон Алијансата дека напорната работа, ...
сите 72 | | | веќе видена

Албанското Собрание во петокот попладне за нов претседател на државата го избра Илир Мета, досегашен претседател на Собранието. Мета е избран за нов шеф на ...
сите 69 | | | веќе видена

Шест компании се заинтересирани за гасификација на скопскиот регион. Од извори вклучени во процесот на реализација на овој енергетски проект по пат на јавно- ...
сите 16 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 28 – годишниот Н.И. од Битола и 28-годишниот А.К. од Ресен поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
сите 32 | | | прочитана: 1093 | веќе видена

next