Спектра

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до Доналд Трамп по повод стапувањето на должноста Претседател на Соединетите Американски ...
сите 63 | | | веќе видена

Златен и сребрен накит, револвер марка „Тулумбар“, муниција, стар пиштол „Тулумбар“ и ловечки нож, се украдени вчера од куќа во Прилеп. Како што соопшти ...
сите 56 | | | веќе видена

Во градската болница во Струга нема вакцини за тетанус, реагираат стружани. Објаснуваат дека поради тоа биле приморани оваа вакцина која инаку е многу важна ...
сите 3 | | | веќе видена

Шефот на полицијата на округот Колумбија во Вашингтон изјави синоќа дека се уапсени 217 лица кои се товарат за предизвикување немири и нанесување полесни ...
сите 62 | | | веќе видена

Најмалку 16 лица загинаа кога ученички автобус со унгарски регистарски таблици синоќа удри во столб на автопат во северниот дел на Италија и се запали, соопшти ...
сите 46 | | | веќе видена

Патот кон Македонија и Грција е полн со неизвесност бидејќи тие се мета на крадци кои им ги одземаат мобилните телефони и парите. Попат тие често премрзнуваат, ...
сите 6 | | | веќе видена

Турскиот парламент одобри измени во Уставот, со кои е предвидено и зголемување на овластувањата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган. Со тоа е отворен патот за ...
сите 65 | | | веќе видена

Локалната самоуправа распиша оглас за добивање локации за поставување на времени објекти на подрачјето на општина Охрид. -Предмет на овој оглас е добивање ...
сите 3 | | | веќе видена

next