Незаконски ловеле риба во Дебар, полицијата им ги заплени чамецот и мрежата

4 копии

Полицијата во Дебар поднесе кривична пријава против жители на селото Долгаш, општина Центар Жупа, поради „незаконски риболов“. Пријавените го сториле делото во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ПС Дебар поднесе кривична пријава против С.И. (31) и И.О. (26), двајцата од селото Долгаш, општина Центар Жупа поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против четворица 16-годишници од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 96 | | | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 317 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, ...
сите 85 | | | прочитана: 2991 | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 11 | | | прочитана: 1035 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 101 | | | веќе видена

Синоќа во Музејот на современа уметност се одржа хуманитарниот настан „Од мајсторите за мајсторот“ на кој беа собрани средства за следната операција на Љупчо ...
сите 13 | | | прочитана: 3010 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незаконски ловеле риба во Дебар, полицијата им ги заплени чамецот и мрежата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: