Правдико

Пред се, кажете ни нешто за работата на АЛДА Скопје. Кои се главните цели и на што се работи во моментов? Ивана Петровска: АЛДА Скопје, односно Европската ...
сите 6 | | | веќе видена

Британските медиуми откриваат детали од средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и германската канцеларка Ангела Меркел, која очигледно не минала ...
сите 45 | | | веќе видена

Германската Национална агенција за ревизија ја обвинува Сојузната Агенција за вработување за злоупотреба на десетици милиони евра наменети за образование и ...
сите 18 | | | веќе видена

Непознати крадци влегле во куќа во Арачиново и под присила со пиштол му одзеле на соптвеникот 120.00 евра, кои претходло легално се добиени од продажба на ...
сите 24 | | | веќе видена

Од денеска во Унгарија стапи во сила законот, со кој се превидува изградба на посебни кампови за сместување на сите мигранти. Како што јави ДПА, со овој ...
сите 38 | | | веќе видена

Јавниот обвнител Марко Зврлевски посочи дека нелегалното следење на комуникациите доведе до голема општествена криза во Република Македонија. „Oва не е прв пат ...
сите 111 | | | веќе видена

Следната обука ќе се одржи на 31 март 2017 година (петок) од 14:00 часот до 17.00 часот, во канцеларијата на Адвокатската комора на РМ во Апелациониот суд ...
сите 3 | | | веќе видена

Целта на книгата со наслов Антидискриминациско право е да претставува едноставна алатка која на студентите на правните факултети и стручната јавност ќе им даде ...
| | веќе видена

Бројот на истражувањата на меѓуетничката интеракција во земјата ни открива дека интересот на научната јавност за овој тип на проблематика не кореспондира со ...
| | веќе видена

next