Правдико

Вториот осомничен за вчерашниот терористички напад во Париз по кого трагаа француските власти и се предаде на белгиската полиција, соопшти портпаролот на ...
сите 181 | | | веќе видена

Професорката по кривично право и еден од креаторите на новиот Закон за кривична постапка, д-р Гордана Лажетиќ Бужаровска, е децидна дека непотребно се ...
сите 79 | | | веќе видена

Kанцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје, преку невладината организација Совет за превентива против малолетничка деликвенција од Кавадарци, го имплементира проектот ...
сите 32 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Италија Анџелина Алфано го повика турскиот колега Мевлут Чавушоглу да побара ослободување на новинарот Габриеле Дел Гранде ...
сите 14 | | | веќе видена

Американските правосудни власти се подготвуваат за покренување формално обвинение за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж и за негово апсење, јавува Си-Ен-Ен, ...
сите 16 | | | веќе видена

Родителите на децата со посебни потреби вчера пред Собранието ги повторија барањата, кои, како што рекоа, ги доставиле до сите релевантни институции и до ...
сите 132 | | | веќе видена

Вчера во полициската станица во Чаир се пријавени две исчезнати скопјанки. Скопјанец вчера во полициска станица во Чаир пријавил дека исчезнала неговата ...
сите 24 | | | веќе видена

Две иницијативи се доставени до Уставниот суд,со кои се бара од Судот да се произнесе околу мандатот на градоначалниците и советниците ,во случај да не бидат ...
сите 43 | | | веќе видена

„Вечерва официјално потврдено: Покренато обвиниение против Бејли за активностите во Македонија“ под овој наслов порталот Република и весникот Вечер под наслов ...
сите 90 | | | веќе видена

Синдикатот за туризам и стопанство поднесе кривична пријава за измама против директорот на јавното претпријатие „Водовод и канализација“ Александар Атанасов. – ...
сите 29 | | | веќе видена

Словенечкото Специјално државно обвинителство поднело тужба против лидерот на словенечката опозиција и поранешен премиер Јанез Јанша и бара да му се одземе ...
сите 5 | | | веќе видена

next