Македонскиот филм ЏГАН на најголемиот филмски фестивал во Кина


12 копии
2 копии
3 копии

ШИФФ со над 350.000 посетители годишно прерасна во најголем азиски филмски фестивал со професионална платформа за културна размена на домашни и странски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерите на францускиот филм во Велес ги отвори Изабел Марки Барбо директор на Францускиот институт во Скопје и советничка за култура при Француската амбасада ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Краткиот игран филм „Ќе дојдат децата“ во режија на Ана Јакимска ќе биде прикажан на 20. издание на „Шангај филм фестивал“ што од денеска до 26 овој месец ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии
2 копии
повеќе

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 319 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот филм ЏГАН на најголемиот филмски фестивал во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: