Ивона Талевска призна дека Груевски ја прифатил Албанската платформа за да коалицира со ДУИ


Уредничката на вестите во неделата на телевизијата Сител, Ивона Талевска, во цетралниот дневник, неколку часа пред полноќ кога стана јасно дека ДУИ не одлучи ...
| | прочитана: 405 | веќе видена | слични

Неофицијалните информации кои кружат во медиумите се дека Ахмети и Груевски се испазариле за старо-новата коалиција за која ДУИ барала шест министерски места и ...
| | прочитана: 3737 | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ги прифати условите на Демократската унија за интеграција и „Албанската платформа“, објави порталот „ TetovaSot “, кој ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално, ДУИ во договорот со ВМРО-ДПМНЕ се испазарила за шест министерски места и две заменички министерски места, информира а1он. ДУИ ги добива МВР, ...
| | веќе видена | слични

Неофицијално, ДУИ во договорот со ВМРО-ДПМНЕ се испазарила за шестминистерски места и две заменички министерски места. ДУИ ги добива МВР, Министерствата за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 319 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивона Талевска призна дека Груевски ја прифатил Албанската платформа за да коалицира со ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: